HalkınPusulası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalkınPusulası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sumru Yavrucuk

YazarMesaj
Enya
Yönetici
Yönetici
Enya

Sumru Yavrucuk Empty
MesajKonu: Sumru Yavrucuk   Sumru Yavrucuk Icon_minitimeCuma Kas. 05, 2010 6:41 pm

( 1961)
Doğum Tarihi 1961
Boy 167
Kilo 58
Göz Rengi Kahverengi
Yabancı Dil İngilizce ( orta)

Sinema Filmleri ve Yönetmenleri
Yorum Yok (Eser Zorlu)
Seni Seviyorum Rosa (Işıl Özgentürk)
Çıplak (Ali Özgentürk)
Sır (Ali Özgentürk)

TV Yapımları ve Yönetmenleri
Önce Canan (Ertem Göreç)
Ayaşlı ve Kiracıları (Tunca Yönder)
Tutkular (Temel Gürsu)

Yabancı Ortak Yapımlar
Seni Seviyorum Rosa
Çıplak

Özgeçmiş
1977 - İstanbul Belediye Konservatuvarı Şan ve Tiyatro bölümlerinde okudu. 1979 - Ankara Devlet Konservatuvarı Şan bölümünü 1980''''de sınıf atlayarak özel statü öğrencisi oldu. 1982''''den bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapıyor. Bunun yanı sıra sağır dilsizlerden oluşan sessiz tiyatroda 10 yıla yakın yönetmenlik yaptı ve Yıldız Üniversitesi öğrencileriyle iki oyun sahneledi: 1987''''de "Bir Avuç Çehov", 1988''''de "Kırmızı Biberler". Özel derslerle pek çok oyuncu yetiştirdi. Oynadığı oyunlardan bazıları: Gılgamış, Kırmızı Pabuçlar, Tohum ve Toprak, Macbeth, Abdülcanbaz, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Kadınlardan Konuşalım.

Özel Beceriler
Sağır dilsiz işaret dili Gestuno, buz pateni, su kayağı, kayak, yüzme, dans

Ödüller
1984 - Umut Veren Oyuncu (Gılgamış). 1985 - Barselona Dünya II. Pandomim Festivali En İyi Yönetmen (Kurban). 1986 - Türkiye Sağır Dilsizler Mim Festivali En İyi Yönetmen (Sususz Yaz). 1988-1994-1997 - Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu ödülü. 1997 - Afife Jale En İyi Komedi-Müzikal Kadın Oyuncu ödülü. 1991 - Altın Portakal (Seni Seviyorum Rosa). 1992 - Altın Koza (Seni Seviyorum Rosa).
Xxxxxxx
https://ankara.catsboard.com

Sumru Yavrucuk
1 sayfadaki 1 sayfası