HalkınPusulası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalkınPusulası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fetullah gülen gelirse ne olur

YazarMesaj
Halkın Pusulası ★
Yönetici
Yönetici
Halkın Pusulası ★

Fetullah gülen gelirse ne olur Empty
MesajKonu: Fetullah gülen gelirse ne olur   Fetullah gülen gelirse ne olur Icon_minitimePtsi Haz. 18, 2012 4:19 am

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkçe Olimpiyatları kapanışında Fetullah Gülen'e yaptığı çağrı ile ilgili olarak, "Bu konuda ki her türlü takdir şüphesiz ki kendilerine aittir. Türkçe Olimpiyatları öncesinde de böyle bir beklentinin olduğunu bildiğim içinde bu beklentiyi de bu finale gelmiş olan tüm gönüldaşlar ile paylaşayım istedim" diye konuştu. Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan da Gülen'in dönmesi halinde neler olacağını kendi üslubuyla kaleme aldı.

İşte Hakan'ın yazısındaki o bölüm:

* Cemaat disipliniyle meşhurdur. Taşkınlıklara yol açacak bir nümayiş olmaz.
* Daha önce var olan provokasyon zemini ortadan kalktığına göre herhangi bir tatsızlık yaşanmaz.
* İstanbul'a yakın bir yerde bir çiftlik evinde yaşar (tahminim: Çatalca tarafları).
* Cemaatle hükümet arasında meydana gelebilecek sıcak tartışmalara daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale eder.
* Cemaate bağlı yayın organları daha yakından bir denetime tabi tutulabilir.
* Röportaj veren ya da etkinliklere katılan bir Fethullah Gülen portresi çizmez, inziva devam eder yani…
* Ziyaret kısıtlaması söz konusu olur.
* Başbakan Erdoğan ile bir buluşma mutlaka gerçekleşir.
* Deniz Baykal da ziyaretçiler arasında yer alacaktır.
* Vatan hasretini dindirmek maksadıyla yurtiçi küçük gezilere çıkar.
* 'Okyanus ötesi' tabiri tarihe karışır.

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkçe Olimpiyatları kapanışında Fetullah Gülen'e yaptığı çağrı ile ilgili sorulan soruyu şöyle yanıtladı:

"Bizim Türkçe Olimpiyatlarının kapanışında yaptığımız konuşmada, ben bu ifadeyi kullandım. Ama ilk defa bu ifadeyi kullanmadım. Aslında daha önce farklı zamanlar ortak dost dediğimiz arkadaşlarımıza da bunu söyledik. Ne zaman gelmek isterlerse biz bize düşeni yapmaya hazırı dedik ve gurbette yaşamasını da doğru bulmayız dedik. Ama bu konuda ki her türlü takdir şüphesiz ki kendilerine aittir. Türkçe Olimpiyatları öncesinde de böyle bir beklentinin olduğunu bildiğim içinde bu beklentiyi de bu finale gelmiş olan tüm gönüldaşlar ile paylaşayım istedim. Çünkü dışarıda da bazı dedikodular oluyor, fitne oluyor, fesat oluyor; 'Acaba gelmek istemiyor da burada' denir. Böyle bir olumsuz yaklaşım var. Bunu da ortadan kaldıralım istedik. Çünkü böyle bir şeyi zaten düşünmemiz mümkün değil. Biliyoruz ki zaten yasalda hiçbir manisi söz konusu değil. Kaldı ki biz vatandaşlığı elinden alınmış olanların vatandaşlıklarını kendilerine iade etmiş bir iktidarız. Ama Hoca Efendinin zaten böyle bir sıkıntısı da yok, manisi de yok. "Öyleyse bu hasret niye? Bu gurbet niye?ö diye ifade edelim dedik. Ama yine de takdir kendilerinindir. Ama yaptıkları açıklamaya göre de şimdilik böyle bir şey düşünmüyorlar. Allah Sağlık sıhhat ve afiyetler versin derim."
https://ankara.catsboard.com

Fetullah gülen gelirse ne olur
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gülen'in Okulunda Ağlatan Sürpriz
» Başbakan Gülen'e Meydan Okudu
» Köpekten Canlı Bomba Olur mu?
» Böylesi Ancak Filmlerde Olur!