HalkınPusulası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalkınPusulası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Somali'ye yardım iktidar ile ana muhafelet arasında polemik konusu oldu

YazarMesaj
Halkın Pusulası ★
Yönetici
Yönetici
Halkın Pusulası ★

Somali'ye yardım iktidar ile ana muhafelet arasında polemik konusu oldu Empty
MesajKonu: Somali'ye yardım iktidar ile ana muhafelet arasında polemik konusu oldu   Somali'ye yardım iktidar ile ana muhafelet arasında polemik konusu oldu Icon_minitimePaz Ağus. 21, 2011 1:57 am

CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler, ''Somali'ye yardıma gitmek ne kadar önemliyse o yardımı gösteriye dönüştürmek de o kadar yakışıksız ve ucuz bir yöntemdir'' dedi.

Güler, yaptığı yazılı açıklamada, Somali'de yaşananlara sessiz ve duyarsız kalınamayacağını, yardımın insani bir görev olduğunu ifade etti.

Ulusal ve uluslararası her yardımın alkışlanacak nitelikte olduğunu vurgulayan Güler, ''Ancak, bu yardımlar şova ve Deniz Feneri soygununda olduğu gibi istismara, haksız zenginleşmeye ve yardıma muhtaç olanların hakkını yemeye, yedirmeye dönüşmemelidir. Biz bu nedenle ülkemizdeki yardımların Somali'ye Kızılay eliyle ulaştırılmasını istiyor, vatandaşlarımızı da yapacakları yardımı Kızılay aracılığıyla yapmaya çağırıyoruz'' şeklinde görüş belirtti.

Siyasal iktidarın Somali'ye yardımı şova dönüştürdüğünü öne süren Güler, ''Yardıma gitmek ne kadar önemliyse o yardımı gösteriye dönüştürmek de o kadar yakışıksız ve ucuz bir yöntemdir. Sayın Başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin vakarına gölge düşüren bu tutuma son vermeye çağırıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Şair Can Yücel'in Datça'daki mezarına insanlığa sığmayan bir saldırı yapıldığını ifade eden Güler, hükümetin, bu saldırıyı bir daha yinelenmesine izin vermeyecek biçimde mahkum etmek ve soruşturmakla yükümlü olduğunu savundu. Güler, ''Ölmüşlerimiz bizim büyük emanetlerimizdir; susmuşlarımızın aklı ve dili de bizleriz'' dedi.
https://ankara.catsboard.com

Somali'ye yardım iktidar ile ana muhafelet arasında polemik konusu oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ‘Türkiye’den yardım sözü aldık’
» Sonunda Bu da Oldu
» Kaddafi’nin, Sarkozy’nin 2007’deki seçim kampanyası için 50 milyon euro yardım yaptığı iddialarıyla ilgili belgeler ortaya çıktı
»  Kışladan Gelen Kurşunla Öldü
» Seçim Tarihi Belli Oldu