HalkınPusulası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalkınPusulası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başbakan Gülen'e Meydan Okudu

YazarMesaj
Halkın Pusulası ★
Yönetici
Yönetici
Halkın Pusulası ★

Başbakan Gülen'e Meydan Okudu Empty
MesajKonu: Başbakan Gülen'e Meydan Okudu   Başbakan Gülen'e Meydan Okudu Icon_minitimePtsi Haz. 18, 2012 4:15 am

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Genel Merkez Danışmanı Ertuğrul Yamen ve Pınar Çınarcık'ın düğününe katılmak için Aydın'a geldi. CHP Aydın İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Fethullah Gülen'e 'Türkiye'ye dön' çağrısını meydan okuma olarak değerlendirdi, "Bu politik bir çıkıştır ve sayın başbakanın sayın Gülen'e çağrısı bana göre meydan okumadır" dedi.

Aydın Anemon Otel'de yapılacak olan CHP Genel Merkez Danışmanı Ertuğrul Yamen ve Pınar Çınarcık'ın düğününe katılmak için Aydın'a gelen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Aydın İl Başkanı Avukat Barkan Kalınomuz'u ve partilileri ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gürsel Tekin, Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönmesi ile ilgili bir soruya, "Biz bu konuda söyleyeceklerimiz söyledik. Tabi uzun süredir sayın Başbakanla sayın Gülen arasında kavganın olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu politik bir çıkıştır ve sayın Başbakanın sayın Gülen'e çağrısı bana göre meydan okumadır. Anlamını, Başbakana sorun o size tercüme eder" diyerek yanıtladı. Terör Örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan'ın cezasının ev hapsine dönüştürülmesi ile ilgili soruya da, "Abdullah Öcalan'ın ev hapsini Bülent Arınç'a sorun. CHP'nin görüşü değildir. Arınç'ın görüşüdür" diyerek cevap verdi.

BÜYÜKŞEHİRLERİ CHP ALACAK

Yeni belediye yasasını da değerlendiren Tekin, "Adına kentsel dönüşüm yasası aynı zamanda bir ferman yasası dediğimiz yasa, bütün belediyelerin yetkisini alan bir yasadır. Yani önümüzdeki süreçte bu yasa iptal olmazsa belediyelerin başkanı Erdoğan, genel sekreteri de ikinci Erdoğan olacak. Yani Türkiye'nin belediyeleri iki Erdoğan'a teslim edilmiş olacak. Belediyelerin özerk olmasını, mali özerkliği talep eden parti olarak çevremizdeki bütün belediyelere bakıyoruz. Bütün baskıya rağmen Aydın Belediyesi dahil olmak üzere güzel işler yapılıyor. Türkiye'de belediyecilik sistemi değişecektir. Büyükşehir de yapılabilir. Aydın da dahil olmak üzere İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere bütün belediyeleri CHP rahatlıkla alacaktır" dedi.

NERİMAN FİDAN, PARTİ TABANINI TEMSİL EDEMEZ

Gürsel Tekin, CHP'nin İzmirli üyesi Neriman Fidan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan çekilin' talebini değerlendirdi. Tekin, "Neriman Fidan'ın bildirisi kendi düşüncesidir. Herkes kendi düşüncesini rahatlıkla ifade edebilir. Neriman Hanım da özel kişisel düşüncesini arkadaşlarımıza iletmiştir, bana da iletti. Saygı duyarım" diye konuştu. Gazetecilerin, 'Neriman Fidan, tabanı temsil ettiğini söylüyor' şeklindeki sorusuna da cevap veren Tekin, "CHP'nin tabanını, CHP'nin genel merkezi, MYK'sı, Parti Meclisi temsil eder. Kişisel temsil olmaz. Ben bile milletvekili olmama rağmen temsil edemem. Sıradan bir partili arkadaşımızın 'ben temsil ediyorum' demesi kabul edilemez" dedi. Tekin, Yeni CHP, eski CHP tartışmalarına da "Yenisi de eskisi de bizimdir" diye cevap verdi.
https://ankara.catsboard.com

Başbakan Gülen'e Meydan Okudu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sözleşmeli askerlik Son Söz Başbakan'da
» Başbakan, İsrail'e rest çekti
» Barack Obama ile Başbakan Erdoğan telefonla görüştü