HalkınPusulası
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalkınPusulası

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

11 Sene Önceki Türban Mektubu

YazarMesaj
Halkın Pusulası ★
Yönetici
Yönetici
Halkın Pusulası ★

11 Sene Önceki Türban Mektubu Empty
MesajKonu: 11 Sene Önceki Türban Mektubu   11 Sene Önceki Türban Mektubu Icon_minitimePerş. Ekim 21, 2010 3:04 am

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Finlandiya'nın Başkenti Helsinki'de, 07 Temmuz 1999'da Pınarhisar Cezaevi'nde yatarken, bir başörtüsü mağduruna cevaben yazdığı mektubun orijinali sürpriziyle karşılaştı.

Helsinki'de Yeni Dünya Kültür Merkezi olarak kurulan ve Türkçe, İngilizce ve okul derslerinde öğrencilere yardımcı olan bir özel eğitim merkezinde öğretmenlik yapan Süveyda Aynur Sevgican, Başbakan Erdoğan'a üniversite öğrencilik yıllarında başörtüsü sorunuyla ilgili yaşadığı sorunları anlatan mektubuna karşılık cevap mektubunu gösterdi.

Sevgican, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde başörtüsü sorunuyla ilgili üniversiteyi bırakma kararı aldıktan sonra bir mektup yazdığını, ancak Erdoğan'dan gelen cevap mektubuyla üniversiteye devam ettiğini söyledi. Erdoğan'ı Helsinki'deki kaldığı otelde ziyaret eden Sevgican, Başbakan'ın o tarihte cezaevinden yazdığı mektubun orijinalini de gösterdi.

Erdoğan'ın 07 Temmuz 1999'da Pınarhisar Cezaevi'nden yazdığı mektupta şunlar yazıyordu:

'Süveyda Aynur kardeşime; Duygu yüklü mektubunuza teşekkür ediyorum. Sizler geleceğe yönelik umudumuzsunuz. Mefahirimizsiniz. Biz umudun, inancın ve özgürlüğü ışığını ülkemizin her karış toprağında ve bütün insanlarımızın yüzünde görmek istiyoruz. Pınarhisar Cezaevi'nden dışarıyla bu duygularla bakarken, sözleri hasret ve sevgiyle selamlıyorum. İmanın Güneş yüzlü çocuklarıyla Aydınlık yarınların Türkiyesini birlikte kuracağız.'
https://ankara.catsboard.com

11 Sene Önceki Türban Mektubu
1 sayfadaki 1 sayfası